Особистий кабінет
Довідник

Переваги фарб на водній основі для обробки дерев’яних поверхонь

Для довготривалої експлуатації деревини її вологість повинна складати 12%+/-2%. Якщо ця вологість менша, на поверхні з’являються тріщини, через які проникає забагато вологи всередину деревини, що призводить до руйнування її структури.

Переваги фарб на водній основі для фарбування дерев’яних поверхонь фото 1

Переваги фарб на водній основі для фарбування дерев’яних поверхонь фото 1

- Так в чому ж переваги фарб на водній основі?

  • Найголовніша перевага використання саме таких фарб — їхня екологічність. Адже в їхній основі чистий акрилат, який розчиняється у воді. При нанесенні лакофарбового покриття на деревину вода випаровується і на поверхні залишається тільки акрилат, екологічно чистий продукт, який є нетоксичним.
  • Ще одним суттєвим моментом є швидкість висихання плівки. Зазвичай це близько 30 хв на відлипання, найдовший термін складає 2-3 години, що є досить зручно та дозволяє прискорити процес обробки поверхні. Тоді як інші лакофарбові матеріали можуть сохнути понад 12 годин.
  • Також до переваг у використанні саме такої фарби є вибір малярного інструменту. Адже для водорозчинних фарб підходять пензлі зі штучного матеріалу, які економлять кошти, порівняно з пензлями з натурального ворсу, які потрібно використовувати при роботі з оліями чи алкідами.

- А як щодо олії, багато вважають її ще більш екологічною? Чи це так?

На жаль, в природі не існує олії, яка затверділа б на поверхні деревини. Для затвердіння та утворення плівки в олію додаються сикативи — оксиди металів (солі кобальту, марганцю, цирконію, барію, свинцю, кальцію тощо). Такі оксиди є шкідливими для людського організму, тим більше, що найчастіше використовують свинець, а, як відомо, він має здатність до накопичення.

- А як же тоді бути з алкідними фарбами, наскільки вони є екологічними в порівнянні з тими ж оліями та водорозчинними фарбами?

В порівнянні з водними фарбами алкіди не є екологічні ще на початковому етапі, тобто при нанесенні лакофарбового покриття. Оскільки основним розріджувачем є розчинник.

Такі фарби забивають пори деревини та не дають їй «дихати». Заважають обміну вологи між деревиною та навколишнім середовищем. Не будемо описувати детально, скажемо тільки, що все це відбувається на хімічному рівні й залежить від розміру молекул води та алкідів.