0 800 33-70-30
безкоштовно по Україні
[email protected]

Екологічне маркування

Екологічне маркування - знак, який повідомляє про екологічні аспекти певного продукту, засобу, матеріалу чи будь-якого іншого товару, послуги або об’єкта. Екомаркування може бути у вигляді фраз, символів чи зображень на етикетці або пакуванні товару, у технічній документації, рекламних матеріалах тощо.

Екологічне маркування

Продукція з екомаркуванням вважається кращою у своїй категорії та відповідає найвимогливішим екологічним стандартам, які тільки існують. Але чому?

  • ✅ У виробництві використовується тільки якісна сировина, що видобувається без порушення екосистем
  • ✅ Сам процес виробництва продукту не забруднює довкілля*
  • ✅ У складі не використовуються токсичні та канцерогенні речовини, що можуть нашкодити здоров’ю людини
  • ✅ Відходи, що лишаються після використання можна відправити на перероблювання

Екологічне маркування

Всі вище перелічені пункти підтверджуються незалежними експертами під час екологічної сертифікації*, тому можете бути цілком певні в правдивості такого знаку. Також ці пункти відносяться не до всіх видів екомаркування, а конкретно до I типу, який відповідає міжнародному стандарту ISO 14024. Детально про ISO нижче.

Варто сказати, що будь-яка продукція має відповідати певним вимогам державних норм та задекларованим виробником технічним умовам. Екопродукцією може вважатися будь-який продукт, товар, матеріал чи виріб з поліпшеними екологічними характеристиками*. Такі характеристики визначаються екологічними критеріями/стандартами, яким повинна відповідати продукція, з тим щоб бути позначеною екологічним маркуванням на законних підставах.

Люди, які піклуються про своє майбутнє та майбутнє власних дітей обирають сертифіковані товари зі знаками екомаркування саме I типу!

Яке буває

Яке буває

Екологічне маркування має широку сферу застосування – від харчових продуктів та засобів гігієни, будматеріалів та лакофарбових покриттів до об’єктів нерухомості та послуг. Загальні принципи та методи його застосування викладені в загальних міжнародних стандартах серії ISO 14020* «Екологічні маркування та декларації».

Відповідно до них екологічне маркування ділиться на два основних типи:

  • - ІІ тип, ISO 14021* - позначення тільки певної екологічної характеристики продукції. Такі маркування належить до самодекларацій*, тобто заяв, що не потребують додаткового незалежного оцінювання третьою стороною (сертифікації) і мають застосовуватися разом з пояснювальним доповненням* для запобігання оманливих тлумачень щодо їх значення. Також потрібно мати відповідну підтверджувальну документацію відносно того чи того твердження (результати тестів або досліджень тощо).
  • - І тип, ISO 14024* - визначення та підтвердження переваг об’єкта маркування щодо його впливів на стан довкілля і здоров’я людини під час всього його життєвого циклу*. Цей тип маркування передбачає встановлення на кожну категорію продукції екологічних критеріїв для оцінювання її переваг і є більш надійним, тому що право на його використання надається третьою стороною (органом з оцінки відповідності) за результатами оцінювання. Сертифікація необхідна тоді, коли метою є декларування всіх переваг продукції, воно застосовується у вигляді знака екологічного маркування встановленого зразку, номером екологічного сертифіката, допоміжними фразами чи посиланням на схему сертифікації згідно з ISO 14024.

І саме екологічне маркування І типу є орієнтиром для кінцевого споживача, що він використовує більш безпечну для здоров’я продукцію з поліпшеними функціональними характеристиками.

Екопродукція

Чи може продукція ІІ типу вважатися екопродукцією?

Ні, оскільки ІІ тип, тобто ISO 14021, засвідчує лише якусь конкретну екологічну характеристику продукції. Наприклад, в складі якогось продукту немає розчинника. Але при цьому ми не маємо уявлення, які ще речовини і якого ступеня токсичності містить цей засіб, на якому виробництві його вироблено, як впливає на властивості засобу спожиткова тара і чи підлягає вона перероблянню тощо.

Сьогодні на багатьох товарах можна побачити фрази або символи на зразок «еко», «екологічний», «натуральний», «екологічно чистий», «екологічно безпечний», «зелений», «дружній до природи» тощо. Але в більшості випадків їх використання є необґрунтованим. Адже для того, щоб гордо носити приставку "еко" потрібно дотримуватися не тільки стандартів по вмісту продукту, але й певним вимогам до виробництва, до готової продукції, тари, її подальшої утилізації та навіть до систем транспортування.

Чому саме життєвий цикл (ISO 14024)? Тому, що не можна виробляти екопродукцію із забрудненої сировини або небезпечних складників, на брудному та ресурсомісткому виробництві, у пакуванні з вмістом шкідливих речовин.

Тому, якщо споживач хоче бути впевнений у тому, що заявлена виробником «екологічність» відповідає дійсності, він має надавати перевагу саме сертифікованій продукції.

Екопродукція
Еко в Україні

Еко в Україні

В Україні є власний знак екологічно чистого продукту “Зелений журавлик” і Центр екологічної сертифікації та маркування ВГО “Жива планета” визнаний Глобальною мережею екологічного маркування (Global Ecolabelling Network, GEN).

GEN є всесвітньою мережею регіональних та національних систем екологічної сертифікації та маркування згідно ISO 14024 (програм екологічного маркування І типу), також є асоційованим членом Міжнародної організації стандартизації (ISO) та партнером Програми ООН з навколишнього середовища (UN environment).

Оскільки Україна є частиною екоспільноти, то на її території діють знаки екологічного маркування різних країн, що входить до GEN.

Ecolabel є одним з таких знаків, які діють на території Європейського Союзу й чинні в Україні.

Екомаркування ЄС

Ecolabel - знак екомаркування ЄС, якому вже 30 років, що сертифікує продукти з гарантованим, незалежно перевіреним низьким впливом на навколишнє середовище по ISO 14024.

Щоб отримати екомаркування ЄС (Європейської комісії), товари та послуги повинні відповідати високим екологічним стандартам протягом усього життєвого циклу.

Знак Ecolabel також заохочує компанії розробляти інноваційні продукти, які є довговічними, легкими в експлуатації, ремонті та підлягають переробленню. Інформація про критерії маркування ЄС щодо безпечності фарб та лаків тут.

Завдяки екомаркуванню ЄС промисловість може запропонувати справжні та надійні екологічно чисті альтернативи звичайним продуктам, надаючи споживачам можливість робити усвідомлений вибір і відігравати активну роль у переході до екологічно чистих продуктів.

Ecolabel
Як отримати Ecolabel

Як отримати Ecolabel

Ecolabel належить до добровільної схеми екомаркування ЄС та призначена для просування продуктів зі зниженим впливом на навколишнє середовище протягом усього життєвого циклу та надання споживачам точної, науково обґрунтованої інформації про вплив продукції на навколишнє середовище.

І оскільки це добровільна схема, виробники, імпортери та роздрібні торговці можуть подати заявку на маркування своїх товарів і послуг. Понад 80 000 продуктів у 24 товарних групах.

Функціонування Екомаркування ЄС викладено в офіційному Регламенті Європейського Парламенту та Ради. Екомаркування ЄС контролюється Європейською комісією та державами-членами, які керуючись прописаним в регламенті вимогам й приймають рішення про присвоєння знаку екомаркування тому чи іншому продукту.

Протягом 2 місяців компетентний орган перевіряє чи всі подані документи відповідають дійсності та чи вони надані в повному обсязі. Всі кошти за перевірку документації та проведення додаткових тестів, при потребі, сплачує замовник. Якщо все гаразд продукту присвоюють реєстраційний номер та укладають договір із замовником, тільки після цього можна використовувати позначку Ecolabel та реєстраційний номер на продуктах. Сертифікація діє протягом 3 років з щорічною обов'язковою перевіркою на відповідність. Також продукція з екомаркуванням може бути перевірена позачергово якщо виникнуть підозри в її екологічності. Після закінчення цього терміну, потрібно подавати заявку на продовження терміну дії договору.

Sadolin і Ecolabel

Деякі шведські фарби торгової марки Sadolin мають європейський сертифікований знак екологічно чистого продукту безпечного для здоров'я.

Наявність екомаркування Ecolable є суттєвою перевагою фарб Sadolin перед іншими виробниками, оскільки такі фарби не шкодять навколишньому середовищу протягом всього свого життєвого циклу. Фарби зі знаком екологічної якості:

  • ✅ Sadolin Grund
  • ✅ Sadolin Extramat
  • ✅ Sadolin Innetak
  • ✅ Серія фарб Bindo: 3, 7, 10, 20
  • ✅ Sadolin Panorama

Покриття концерну AkzoNobel мають свій реєстраційний номер Ecolable - SE/044/001. Перелік покриттів з екомаркуванням є в каталозі Ecolabel Європейської комісії.

Ecolabel і Sadolin
Інформування

Інформування

Кожного року в жовтні понад 50 країн відзначають Всесвітній день екологічного маркування (World Ecolabel Day/WED) - щорічний глобальний день, присвячений продуктам і послугам, які захищають вас і планету.

Цей день був започаткований ООН у 2018 році й має на меті привернення уваги та підвищення рівня компетентності споживачів щодо значення такого маркування та переваг використання більш екологічно кращих товарів позначених ним.

Відповідальне споживання та регулярне використання товарів з екомаркуванням позитивно впливає на наше життя та допомагає захистити нашу країну, яка є нашою домівкою, і планету в цілому.

Словник термінів

поліпшені екологічні характеристики
поліпшені щодо загальнообов’язкових державних норм показники, які характеризують впливи товарів чи послуг певної категорії на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу.


життєвий цикл
послідовні та пов’язані між собою стадії продуктивної системи – від добування сировини до остаточної утилізації.


довкілля/навколишнє середовище
середовище, у якому функціонує організація, охоплюючи атмосферне повітря, водні об’єкти, земельні ділянки, природні ресурси, флору, фауну, людей, а також взаємозв’язки між ними.
Примітка. Середовище в цьому контексті охоплює від середовища організації до глобальної системи.


вплив на довкілля/навколишнє середовище
будь-яка зміна в довкіллі, несприятлива чи сприятлива, яку цілком або частково спричинено діяльністю організації чи продукцією.


ISO 14020
міжнародні стандарти ISO є нормативними документами, що розробляються, приймаються та переглядаються (оновлюються) Міжнародною організацією стандартизації (International Organization for Standardization, ISO). ISO працює на міждержавному рівні з 205 країнами світу. Україна є членом ISO з 1994 року. Міжнародні стандарти допомагають долати технічні бар’єри в міжнародній торгівлі, спричинені відмінностями стандартів, розроблених окремо кожною країною.


ISO 14021
Environmental labels and declarations – Self-declared environmental claims (Type II environmental labelling) (Екологічні маркування та декларації – Екологічні самодекларації (екологічне маркування типу ІІ). Уперше цей міжнародний стандарт був прийнятий у 1999 році, він постійно оновлюється та доповнюється.


екологічна самодекларація
екологічне твердження, яке роблять (без підтвердження третьою стороною) виробники, імпортери, дистриб’ютори, роздрібні торговці або ще будь-яка особа, для якої таке твердження може бути корисним.
Примітка. Фрази (символи), які належать до екологічних самодекларацій та рекомендації щодо пояснювальних доповнень, визначені у стандарті ISO 14021.


пояснювальне доповнення
будь-яке пояснення, яке потрібне чи зроблене для того, щоб замовник, потенційний покупець або споживач продукції могли належним чином зрозуміти екологічне твердження.


ISO 14024
Environmental labels and declarations – Type I environmental labelling – Principles and procedures (Екологічні маркування та декларації – Екологічне маркування типу I – Принципи та методи). Цей стандарт встановлює принципи та методи розроблення систем екологічної сертифікації та маркування типу I, включаючи вибір категорій продукції, встановлення екологічних критеріїв і функціональних характеристик продукції, а також процедур сертифікації для присвоєння цього маркування. Стандарт впроваджений в українську національну систему стандартизації (ДСТУ ISO 14024:2002) (пряме застосування).


екологічна сертифікація
процедура письмового засвідчення третьою стороною відповідності продукції вимогам екологічних критеріїв оцінювання життєвого циклу.


екомаркування
пояснювальне відео про екомаркування від українського Центру екологічної сертифікації та маркування ВГО “Жива планета”

Екологічні фарби Sadolin

Детальніше
  • Глибокоматова
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Для пористих кам'яних поверхонь
  • Заповнює пористу поверхню
  • Зменшує витрати фінішної фарби
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Для пористих кам'яних поверхонь
  • Заповнює пористу поверхню
  • Зменшує витрати фінішної фарби
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Для пористих кам'яних поверхонь
  • Заповнює пористу поверхню
  • Зменшує витрати фінішної фарби
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
Детальніше
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
  • Тонується в різні тони
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
Детальніше
  • Середня стійкість до миття
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
  • Тонується в різні тони
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
  • Тонується в різні тони
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Матова
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Напівматова
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Напівматова
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Напівматова
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Дуже низький вміст ЛОР
  • Напівматова
  • Висока стійкість до миття
Детальніше
  • Глибокоматова
  • Без розчинника
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Не стікає і швидко сохне
  • Низька стійкість до миття
  • Добре розрівнюється
  • Перекриває перехід полоси
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Напівглянцева
  • Захищає від цвілі
  • Покращена стабільність глянцю і тону
  • Добре розрівнюється
  • На водній основі
Детальніше
  • Тонується в світлі тони
  • Практично без запаху
  • Екомаркування Ecolabel
  • Напівглянцева
  • Захищає від цвілі
  • Покращена стабільність глянцю і тону
  • Добре розрівнюється
  • На водній основі
Екологічне маркування

Замовити в 1 клік

Ваші дані захищені
Thank you

Дякуємо

Ми передзвонимо Вам протягом 30 хвилин

Політика конфіденційності

Copyright © 2009-2024 ТОВ ШЛІФАРБ